Úvod > Obec > Aktuality a hlášení rozhlasu > Hlášení OÚ 9.6.2022

Hlášení OÚ 9.6.2022

Hlášení 9. 6. 2022

1. Okrsek SDH Bohuslavice zve všechny na tradiční hasičské závody, které se konají tuto sobotu 11. června v Rakové na hřišti. Naši hasiči do soutěže přihlásili tři družstva – děti přípravka, mladší žáci a muži B. V 8:30 bude soutěž zahájena slavnostním nástupem, od 9:00 budou probíhat štafety a od 13:00 požární útoky. K občerstvení budou grilovaná kuřata, zvěřinový guláš, řízky, uzená žebra, párek v rohlíku a speciality z udírny. Hasiči z Ochoze Vás všechny na závody zvou a děkují předem za podporu soutěžících, především dětí.

2. Přijměte pozvání na další ročník Noci kostelů, která se koná v pátek 10. června v kostelech v Konici a Jesenci. Začátek akce je v 18:00 a ukončení cca v 22:00. V Konici mohou návštěvníci vyslechnout vystoupení konických pěveckých sborů, bude přístupná krypta pod kostelem a věž kostela. V Jesenci bude vystoupení místní scholy a amatérské ukázky z Gregoriánského chorálu, dále přednáška o blahoslaveném Karlu I., rakouském císaři a českém králi. V obou kostelích bude připomenuto 50. výročí úmrtí biskupa Josefa Hloucha. Pro návštěvníky bude připravena ochutnávka mešních vín. Bližší program najdete na obecních vývěskách. Na všechny příchozí se těší pořadatelé i účinkující.

3. Poplatek za odvoz odpadů, který činí 480,- Kč na poplatníka, mají občané obce povinnost uhradit do 30. 6. 2022. Ve stejném termínu je třeba uhradit také poplatek za chované psy, který činí 50,- Kč na prvního chovaného psa v domácnosti a 70,- Kč za každého dalšího. Oba poplatky lze zaplatit v hotovosti v kanceláři Obecního úřadu Ochoz nebo platbou na účet obce 21923701/0100 (var. symbol: číslo popisné domu).

Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 16/12 °C
Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 20/11 °C