Hlášení OÚ 19. 5. 2020

Hlášení 19. 5. 2020

1. Vzhledem k uvolňování opatření po skončení nouzového stavu je obnoven provoz kanceláře obecního úřadu v obvyklé době v pondělí a ve středu, stále však prosím o opatrnost. Také bude obnoven provoz obecní knihovny, otevřeno bude ve čtvrtek od 17:30 do 18:30.

2. Termín pro zaplacení poplatků za odvoz odpadů a ze psů je do 30. června, pokud je to možné provádějte platbu bezhotovostní formou platbou na účet obce č. 21923701/0100 – jako variabilní symbol uveďte číslo popisné nemovitosti, za kterou platbu zasíláte. Poplatky se od loňska nezměnily a činí za odvoz odpadů 360,- Kč na poplatníka a poplatky za chované psy: za jednoho ve výši 50,- Kč a za každého dalšího 70,- Kč. Výši poplatku jste obdrželi společně s informačním listem, pokud si nebudete jisti výpočtem, zavolejte, případně napište SMS a výši poplatku upřesníme.

3. Roční prohlídky komínů v letošním roce v naší obci kominík provede v sobotu 30. května 2020, zájemci se mohou přihlásit na obecním úřadě.

4. Obvyklý jarní svoz objemného a nebezpečného odpadu firmou FCC se v obvyklé formě neuskutečnil firma jej z provozních důvodů zrušila. Jako náhradu jsme domluvili přistavení kontejneru pouze na objemný odpad, který bude přistavený příští týden ve čtvrtek 28. května. Vyřazená elektrozařízení a nebezpečné odpady bude možné odevzdat až při podzimním odvozu, jehož termín bude včas oznámen.

5. Po těžbě v lese u Kyselky nabízí obec k prodeji dřevo na palivo – borovice a smrk v délkách 2 a 4 metry v ceně 500,- Kč za prostorový metr čtverečný, dřevo z listnatých stromů v ceně 800,- Kč za prostorový metr čtverečný.

Zájemci se mohou hlásit u starosty – tel. číslo 724 187 206.